فروش شیر تخلیه هوا چدنی

فروش شیر تخلیه هوا چدنی با بهترین کیفیت و در برند های ایرانی و خارجی نیز در تجهیزات کشاورزی آریا موجود می باشد و شما می توانید از طریق شماره های درج شده در وب سایت این محصول را خریداری نمایید.

فروش شیر تخلیه هوا چدنی

شیر تخلیه هوا چدنی

شیر تخلیه هوا چدنی یک قطعه از سیستم های لوله کشی است که عمدتاً در شبکه های آب، گاز، یا سیستم های گرمایشی و سرمایشی استفاده می‌شود. این شیرها برای از بین بردن هوا یا گازهای موجود در داخل لوله‌ها و تانک‌ها به کار می‌روند، زیرا حضور این گازها می‌تواند عملکرد صحیح سیستم را مختل کند.

شیر تخلیه هوا چدنی، نام خود را از مواد ساختاری که از آن ساخته می‌شود، یعنی چدن، به‌دست می‌آورد. این نوع شیرها به دلیل مقاومت بالا و تحمل فشارهای زیاد، برای استفاده در سیستم‌های تأمین آب و تاسیسات مورد استفاده قرار می‌گیرند.

شیر تخلیه هوا چدنی به‌صورت دستی یا اتوماتیک عمل می‌کند. در شیر دستی، کاربر باید به‌صورت دستی شیر را باز یا بسته کند تا هوا تخلیه شود. اما در شیر اتوماتیک، هوا به‌طور خودکار و به‌صورت مستمر از سیستم خارج می‌شود و نیاز به دخل و خلع کاربر نیست.

مراحل مراقبت و نگهداری صحیح از شیر تخلیه هوا

 1. باز و بسته کردن دوره‌ای: بسته کردن و باز کردن شیر تخلیه هوا به‌صورت دوره‌ای (به طور مثال هر چند ماه یک بار) می‌تواند از برطرف شدن مشکلات مرتبط با تجمع هوا جلوگیری کند.
 2. بررسی نشتی: به‌صورت دوره‌ای باید شیرها و لوله‌ها بررسی شوند تا از وجود نشتی در آنها اطمینان حاصل شود. نشتی‌ها می‌توانند باعث از بین رفتن فشار و کارایی سیستم شوند.
 3. تمیز کردن: پاک‌سازی و تمیز کردن شیر تخلیه هوا نیز مهم است. اندازه‌گیری کثیفی ها و آلودگی‌های موجود و پاکسازی آنها می‌تواند از صحیح کارکردن شیر اطمینان حاصل کند.
 4. اطمینان از محل نصب: مطمئن شوید که محل نصب شیر تخلیه هوا چدنی در سیستم، در جای مناسب و قابل دسترسی است تا بتوان به راحتی از هوا یا گازها استفاده کرد.
 5. بررسی و تعویض دوره‌ای: در صورت لزوم و به منظور اطمینان از عملکرد بهینه، شیر تخلیه هوا چدنی نیاز به بررسی دوره‌ای دارد و در صورت صدور هرگونه خطا و اشکال، باید تعویض شود.
 6. استفاده از مهارت‌های مجرب: هنگام نصب، تعویض و مراقبت از شیر تخلیه هوا چدنی، بهتر است از تکنسین مجرب یا متخصص تاسیسات بهره‌برداری کنید تا هر گونه اشتباهی در نصب و کارکرد آن جلوگیری شود.

پیروی از این مراقبت‌ها می‌تواند به عمر طولانی‌تر و کارایی بهتر شیر تخلیه هوا چدنی و به طور کلی سیستم های لوله‌کشی کمک کند.

کاربرد شیر تخلیه چدنی هوا چدنی

شیر تخلیه هوا از جنس چدن با بهترین کیفیت در دو نوع یک روزنه و 2 روزنه نیز تولید می شود که انتخاب هر کدام به خودتان بستگی دارد. این شیر تخلیه هوا در ورودی لوله های آبیاری، صنعتی، شهری و کشاورزی نیز بیشترین کاربرد را دارد.
و زمانی که لوله ها هوای اضافی در داخل ایجاد می کند مانع ورود سیالات و در آن نیز اختلال ایجاد می کند و به کمک این شیر تخلیه هوا های اضافی را به صورت خودکار و دستی نیز تخلیه می کند و مانع ایجاد اصطکاک در لوله ها نیز می گردد. این شیر تخلیه هوا با کیفیت بالایی که دارد مقاومت زیادی در عوامل زیست محیطی داشته که شما می توانید سالیان زیادی از این محصول استفاده نمایید.

فروش شیر تخلیه هوا چدنی

مزایایی شیر تخلیه چدنی هوا چدنی

 •  شیر تخلیه هوا چدنی می توان به طراحی مطمئن، ابعاد کم، تعداد قطعات کم و واشر آب بندی از جنس EPDM یا NBR اشاره کرد.
 • جنس پیچ ها از فولاد زنگ نزن A2 و قطعات داخلی از جنس فولاد ضد زنگ از مزایای دیگر این نوع شیر است.
 • ظرفیت بیشتر حجم ورود و خروج هوا در مقایسه با شیر هوای دو محفظه سایر مزایای شیر تخلیه هوا چدنی محسوب می شود.
 • شیر تخلیه هوا چدنی دارای دو روزنه بزرگ و کوچک است؛ روزنه بزرگ با توجه به بزرگ بودنش می تواند حجم زیادی از هوا را در خود جای دهد.
 • زمانی که با حجم بسیار زیادی از هوا مواجه باشد، زمان پرکردن خط و تخلیه خط از آن استفاده می شود.
 • روزنه کوچک نسبت به روزنه بزرگ از حجم کم تری دارد و زمانی که خط تحت فشار کاری باشد، برای تخلیه هوای جمع شده از آن استفاده می شود.

بهترین شیر تخلیه هوا چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین شیر تخلیه هوا، ویژگی‌های مهمی را دارد که برای عملکرد بهینه و کارآیی سیستم‌ها بسیار حائز اهمیت است. این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:

 1. جنس اجزاء: شیر تخلیه هوا باید از جنس مقاوم و با کیفیت باشد. معمولاً شیرهای تخلیه هوا از مواد مختلفی مانند استیل ضد زنگ، برنج، یا چدن ساخته می‌شوند. در صورت استفاده از شیرهای چدنی، مطمئن شوید که از چدن با کیفیت و مقاوم استفاده شده است تا در برابر فشارها و شرایط مختلف سیستم مقاومت کند.
 2. قابلیت تنظیم: بهترین شیر تخلیه هوا باید قابلیت تنظیم جریان خروجی هوا را داشته باشد. این امکان به کاربر اجازه می‌دهد تا میزان تخلیه هوا را به‌طور دقیق کنترل کند و مطابق با نیازهای سیستم تنظیمات لازم را انجام دهد.
 3. طراحی ایمنی: بهترین شیر تخلیه هوا باید دارای طراحی ایمنی باشد که از نشتی و ناپایداری جلوگیری کند. این شیرها باید از سیستم‌های خاصی برای جلوگیری از باز شدن غیرمنظم یا خودبخودی تخلیه هوا برخوردار باشند.
 4. نصب و نگهداری آسان: شیر تخلیه هوا باید به‌راحتی قابل نصب و نگهداری باشد. این امر به‌طور مستقیم تأثیری در سهولت و کارایی تعمیرات و مراقبت‌های دوره‌ای دارد.
 5. قابلیت اتوماتیک: شیرهای تخلیه هوا اتوماتیک می‌توانند به صورت خودکار عمل کنند و هوا یا گاز را به‌صورت مستمر از سیستم خارج کنند. این ویژگی می‌تواند به‌طور چشم‌گیری کارآیی سیستم‌ها را بهبود بخشد.
 6. مقاومت در برابر زنگ زدگی: شیرهای تخلیه هوا برای محیط‌های خارجی یا محل‌هایی که با رطوبت و شرایط آب و هوایی سخت روبرو هستند، باید دارای مقاومت در برابر زنگ زدگی باشند تا عمر مفید آنها به حداکثر برسد.
 7. مناسب برای نوع سیستم: بهتر است شیر تخلیه هوا با نوع سیستم و کاربرد مورد نظر سازگاری داشته باشد. برای انتخاب مناسب‌ترین شیر، به نیازها و خصوصیات سیستم خود دقت کنید.

فروش شیر تخلیه هوا

به طور کلی، بهترین شیر تخلیه هوا باید دارای کیفیت بالا، ایمنی، و قابلیت تنظیم مناسب باشد و بتواند به‌طور موثری به عملکرد بهینه سیستم کمک کند. قبل از خرید و نصب هر شیر تخلیه هوا، مطالعه و مشورت با متخصصان می‌تواند بهترین انتخاب را برای شما تضمین کند.

فروش شیر تخلیه هوا چدنی در سایز های مختلف نیز تولید شده و شما می توانید با ارزان ترین قیمت بازار این محصول را به صورت عمده و خرده خریداری نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید