قیمت رابط 1 اینچ فلزی

قیمت رابط 1 اینچ فلزی را از آریا دریافت کنید. برای اتصال لوله‌های فلزی در سیستم‌های آبیاری معمولاً از اتصالات و رزوه‌های فلزی استفاده می‌شود. این اتصالات باید مقاوم در برابر فشار آب باشند و به دلیل استفاده در محیط خارجی، مقاومت به آب و عوامل جوی نیز داشته باشند. به عنوان مثال، اتصالات گالوانیزه (Galvanized) و یا اتصالات فولاد ضدزنگ (Stainless Steel) برای این مورد مناسب هستند.

قیمت رابط 1 اینچ فلزی

رابط یک اینچ فلزی

رابط یک اینچ فلزی معمولاً به عنوان “اتصال نر یک اینچ” یا “فیتینگ یک اینچ” نیز شناخته می‌شود. این نوع اتصالات فلزی معمولاً از فولاد یا آهن گالوانیزه (galvanized steel) ساخته می‌شوند و برای اتصال لوله‌های فلزی یک اینچ به یکدیگر یا به دیگر قطعات مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برای تهیه یک رابط یک اینچ فلزی، می‌توانید به فروشگاه‌های لوله و اتصالات صنعتی مراجعه کنید. این روابط معمولاً در انواع مختلفی از جمله نرمال، مشابه (سخت)، و سهولت‌بندهای متعدد در دسترس هستند. انتخاب نوع مناسب بستگی به نیازهای خاص پروژه شما دارد.

قبل از خرید رابط یک اینچ فلزی، به موارد زیر توجه کنید:

 1. نوع فلز: برخی از رابط‌ها از فولاد ضدزنگ ساخته شده‌اند که مقاومت به زنگ‌آوری دارند و برای محیط‌های مرطوب مناسب هستند، در حالی که برخی از آنها از فولاد کربنی (carbon steel) ساخته شده‌اند که معمولاً ارزان‌تر هستند.
 2. نوع اتصال: مشخص کنید که آیا به یک اتصال نر (male) یا ماده (female) نیاز دارید. این وابسته به لوله‌ها و دیگر قطعاتی است که می‌خواهید به رابط وصل کنید.
 3. استانداردها و سازگاری: اطمینان حاصل کنید که رابط انتخابی با استانداردها و ابعاد متناسب با لوله‌های و قطعات شما سازگاری دارد.
 4. فشار مجاز: معلوم کنید که رابط تحت چه فشاری می‌تواند استفاده شود و با فشار سیستم آبیاری شما سازگار است یا خیر.

همچنین، در صورتی که بخواهید از رابط یک اینچ فلزی در سیستم آبیاری خود استفاده کنید، بهتر است نصب و اتصالات را به کارشناسان یا تکنسین‌های متخصص معتبر مشاوره و نصب کنید تا اطمینان حاصل شود که سیستم به درستی عمل می‌کند و هیچ نشتی یا مشکلی وجود ندارد.

اتصالات آبیاری

اتصالات آبیاری اساسی برای ایجاد سیستم‌های آبیاری موثر و کارآمد هستند. این اتصالات به شما امکان می‌دهند لوله‌های آبیاری را به یکدیگر و به دیگر لوازم و قطعات آبیاری متصل کنید تا آب به نحو مطلوبی به محصولات کشاورزی یا گل‌ها و گیاهان برسد. برخی از اتصالات واصل معمولاً شامل موارد زیر می‌شوند:

 1. سرشلنگی (Hose Coupling): این اتصالات برای اتصال لوله‌های آبیاری به شلنگ‌های آبیاری مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 2. اتصال نر و ماده (Male and Female Couplings): این اتصالات به شما امکان می‌دهند لوله‌های آبیاری را به یکدیگر و به شیرآلات یا قطعات دیگر متصل کنید. قسمتی از اتصال نر و قسمت دیگری اتصال ماده نام دارد.
 3. رابط (Connector): این اتصالات برای ایجاد اتصال میان دو لوله آبیاری یا بین لوله و شیرآلات مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 4. زانو آبیاری (Elbow): این اتصالات به شما امکان می‌دهند تغییر جهت لوله‌های آبیاری را به صورت زاویه‌دار انجام دهید.
 5. بوشن (Tee): این اتصالات به شما اجازه می‌دهند یک لوله آبیاری را به دو لوله دیگر تجزیه کنید.
 6. مغزی (Reducer): این اتصالات برای تنظیم قطر لوله‌ها و ایجاد تغییر در اندازه لوله‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 7. مهره (Nipple): این اتصالات عمدتاً برای اتصال دو قسمت از لوله‌های آبیاری به یکدیگر بدون ایجاد تغییر در جهت یا اندازه استفاده می‌شوند.
 8. ماسوره (Swivel): این نوع اتصالات به شما اجازه می‌دهند لوله‌ها را به یکدیگر متصل کرده و در جهت‌های مختلف چرخش دهید.

تعداد و نوع اتصالات واصل ممکن است بسته به نیازهای خاص سیستم آبیاری شما متغیر باشد. همچنین، توصیه می‌شود که از اتصالات با کیفیت و مطابق با استانداردهای صنعتی استفاده کنید تا عمر مفید و کارایی سیستم آبیاری خود را تضمین کنید.

رابط فلزی برای اتصال لوله های فلزی در آبیاری

برخی از اتصالات معمولاً برای این منظور استفاده می‌شوند:

 1. اتصالات شیاری (Grooved Fittings): این نوع اتصالات با دارا بودن شیارهای خاصی روی لوله‌ها و اتصالات، امکان اتصال سریع و محکم را فراهم می‌کنند. آنها معمولاً برای لوله‌های فولادی با قطر بزرگ استفاده می‌شوند.
 2. اتصالات پیچی (Threaded Fittings): این نوع اتصالات دارای نخ‌های پیچی هستند که به لوله‌ها وارد می‌شوند تا اتصال بسیار محکمی ایجاد کنند. آنها معمولاً برای لوله‌های کوچکتر با استفاده از رزوه‌های داخلی و خارجی استفاده می‌شوند.
 3. اتصالات جوشی (Welded Fittings): در این نوع اتصالات، لوله‌ها با یکدیگر جوش داده می‌شوند تا اتصال محکمی ایجاد شود. این روش معمولاً برای لوله‌های بزرگتر و در سیستم‌های با فشار بالا استفاده می‌شود.
 4. اتصالات فشاری (Compression Fittings): این نوع اتصالات برای لوله‌های فولادی یا مسی کوچکتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. آنها به وسیله فشار دادن اتصال کابل فلزی به لوله ایجاد می‌شوند.
 5. اتصالات آبکشی (Flanged Fittings): این نوع اتصالات دارای پره‌ها هستند که به سر لوله‌ها وارد می‌شوند و با استفاده از برچسب‌ها و پیچ‌ها به یکدیگر متصل می‌شوند. این نوع اتصالات معمولاً در سیستم‌های با فشار بالا یا در صنایع بزرگ استفاده می‌شوند.

هنگام انتخاب اتصالات برای سیستم آبیاری، باید مطمئن شوید که اتصالات انتخابی با نوع لوله‌ها و شرایط محیطی شما سازگاری دارند و می‌توانند فشار آب را تحمل کنند. همچنین، رعایت استانداردهای مربوط به اتصالات و لوله‌ها نیز بسیار مهم است.

قیمت رابط 1 اینچ فلزی

قیمت رابط 1 اینچ فلزی

برای خرید انواع رابط و لوله های فلزی و سایر لوازم آبیاری بی نظیر می توانید به شرکت آریا مراجعه کنید و یا با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید