لیست قیمت لوازم آبیاری قطره ای

لیست قیمت لوازم آبیاری قطره ای در تجهیزات کشاورزی آریا موجود می باشد و شما می توانید از طریق درگاه های ارتباطی و شماره های درج شده در وب سایت از این محصول به صورت آنلاین مطلع شوید.

لیست قیمت لوازم آبیاری قطره ای

کاربرد لوازم آبیاری قطره ای

لوازم آبیاری قطره ای بیشترین کاربرد را درسیستم های آبیاری به خصوص قطره ای را دارد که شما می توانید پکیج کامل این لوازم آبیاری را تهیه نمایید و با استفاده از قرار گیری مناسب نسبت به اندازه درختان می توانید قطره چکان را بر روی لوله های لترال پلی اتیلن 16 میلیمتری این محصول را نصب و راه اندازی نمایید و آبیاری یکنواختی به برای زمین های کشاورزی، مزارع، گلخانه ها و باغچه های و …. داشته باشید. که در زیر به انواع لوازم آبیاری قطره ای می پردازیم:

انواع لوازم آبیاری قطره ای

 • لوله و اتصالات آبیاری قطره ای
 • منبع آب
 • نوار تفلون
 • لوله های دریپر دار
 • ایستگاه کنترل مرکزی (شامل ایستگاه پمپاژ و ایستگاه فیلتراسیون) که خود ایستگاه پمپاژ شامل پمپ و متعلقات آن است.
 • ایستگاه فیلتراسیون نیز از فیلتر سیکلون یا فیلتر شن (بسته به نوع منبع آب برداشتی، یکی از این دو نوع فیلتر استفاده می‌شود. فیلتر سیکلون یا هیدروسیکلون برای چاه‌های آب، و فیلتر شن برای استخرهای ذخیره آب می‌باشد)
 • تانک کود
 • فیلتر توری یا دیسکی (فیلتر دیسکی ذرات کوچکتری نسبت به فیلتر توری جذب می‌نماید)
 • لوله اصلی
 • لوله آبرسانی
 • لوله‌های جانبی یا لوله‌های فرعی (لاترال‌ها)
 • قطره‌چکان و اتصالات لازم
 • پمپ آب

معرفی لوله دریپر دار :

لوله دریپر دار یکی از اجزای اصلی سیستم آبیاری تحت فشار قطره ای است که برای راندمان برتر آبیاری یکنواخت بر روی خاک مورد استفاده قرار می گیرد. این لوله ها از‌‌ جنس مواد اولیه مرغوب پلی اتیلن ساخته شده اند که مزایای فوق العاده ای دارند.

این لوله های دریپر دار دارای انواع سایز های مختلف ۱۶ میلی متر و ۲۰ میلی متر است که باتوجه به نیاز کاربران سفارش داده می شوند. این لوله های دریپر دار همانطور که از نامش پیداست از قبل در کارخانه مجهز به قطره چکان هایی است. با این حال موجب صرفه جویی در خرید دریپر و نیروی انسانی می شود.

لیست قیمت لوازم آبیاری قطره ای

ویژگی های لوله دریپر دار :

قطره چکان های مجهز شده در این لوله های دریپر دار بسیار مستحکم می باشد که خطر بیرون آمدن و خارج شدن آن در اثر حرکت، رانش، انبساط، ضربه و فشار های مختلف وجود ندارد.

فاصله دریپر های تعبیه شده در این لوله ها اکثراً به میزان ۱۵ سانتی متر، ۲۰ سانتی متر و ۳۰ سانتی متر می باشد.
از مزایای عالی این گونه لوله های دریپر دار مجهز بودن به خاصیت خود شویندگی است که از رسوب داخل قطره چکان ها جلوگیری می کند و عملکرد آبرسانی را در بهترین شیوه فراهم می کند.

لیست قیمت لوازم آبیاری قطره ای

معرفی شیر های آبیاری قطره ای :

شیر های آبیاری قطره ای از دیگر لوازم مهم و اساسی سیستم های آبیاری قطره ای است.
این محصولات دارای انواع مدل ها و‌ سایز های مختلف است که دارای کاربرد های زیادی در باغ ها، زمین های زراعی، گلخانه، چمن، فضای سبز، پارک و غیره می باشد.
این دسته از شیرالات به صورت تک ضرب تولید شده اند به این معنی که با نیم دور به سمت چپ باز و با نیم دور به سمت راست نیز بسته و‌ باز می شوند.

مشخصات شیر های آبیاری قطره ای :

شیر های آبیاری قطره ای در انواع مدل های شیر تیپ به تیپ ، تیپ به ۱۶ میلیمتری ، ۱۶ میلیمتر به ۱/۲ اینچ رزوه ای ، شیر بست اولیه به ۱۶ میلی متر ، شیر ۱۶ میلیمتر ، ۱۶ میلی متر به ۱۲ میلیمتر و غیره موجود هستند.

این تجهیزات از برترین مواد اولیه ساخته شده اند که در برابر اشعه ماورا بنفش، درجه حرارت بالا، مواد شیمیایی و زنگ زدگی مقاوم هستند. همچین نصب و راه اندازی بسیار ساده ای دارند. این شیر های آبیاری وزن سبک و حمل آسانی دارند.

لوازم ضروری آبیاری قطره ای

لوازم آبیاری قطره‌ای یک سیستم آبیاری موثر و اقتصادی برای گیاهان است که در آن آب به صورت قطره‌های کوچک به نزدیکی ریشه‌ها یا خاک اطراف گیاهان تخلیه می‌شود. این نوع آبیاری معمولاً باعث صرفه‌جویی در مصرف آب، کاهش آب‌هدررفت، جلوگیری از ایجاد تراکم خاکی، کنترل علف‌های هرز و بهبود کیفیت محصول می‌شود.

مهمترین لوازم آبیاری قطره‌ای عبارتند از:

 1. لوله‌های قطره‌پاش: این لوله‌ها دارای سوراخ‌های کوچکی هستند که آب از آنها به صورت قطره‌های متناوب یا پیوسته خارج می‌شود. طول این لوله‌ها می‌تواند به اندازه‌ی باغ یا مزرعه تنظیم شود و معمولاً از مواد مقاومی مانند PVC یا PE تهیه می‌شوند.
 2. دیگ‌ها و پیچ‌ها: دیگ‌ها و پیچ‌ها جهت اتصال لوله‌ها به کناره‌ها یا نقاط اتصال به یکدیگر به کار می‌روند.
 3. طرح‌ها و سرها: این قطعات انتهایی لوله‌ها هستند که جهت کنترل جریان آب و تنظیم نرخ آبیاری به کار می‌روند. برخی از آنها به صورت ضربه‌ای عمل می‌کنند و برخی دیگر به صورت قطره‌ای.
 4. فیلترها: فیلترها جهت جلوگیری از انسداد لوله‌ها و سوراخ‌های قطره‌پاش‌ها به کار می‌روند. آب معمولاً حاوی ذرات جامد است که ممکن است به لوله‌ها و سوراخ‌ها آسیب برساند، از این رو فیلترها اهمیت دارند.
 5. شیرها و تراشه‌ها: این لوازم جهت کنترل جریان آب و باز و بسته کردن آن به کار می‌روند.
 6. نازل‌ها و اتصالات: اتصالات مورد نیاز برای نصب لوله‌ها و دیگ‌ها در نقاط مختلف باغ یا مزرعه هستند. نازل‌ها نیز به عنوان جزءی از سرها برای تنظیم جریان آب در نقاط مختلف استفاده می‌شوند.
 7. سیستم‌های کنترل: برخی از سیستم‌های آبیاری قطره‌ای مجهز به تایمرها یا سیستم‌های هوشمند هستند که به کنترل بهینه و هوشمندانه‌تر آبیاری کمک می‌کنند.

همچنین، برای طراحی یک سیستم آبیاری قطره‌ای مناسب، نیاز به محاسبه نیاز آبی گیاهان، انتخاب مناسب تراشه‌ها و نازل‌ها، مکان‌گذاری بهینه لوله‌ها و سرها، و انتخاب مناسب فیلترها و سیستم‌های کنترل دارید.

لیست قیمت لوازم آبیاری قطره ای

برای دریافت لیست قیمت لوازم آبیاری قطره ای می توانید از طریق شماره های درج شده در وب سایت با کارشناسان فروش ما در ارتباط می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید